XVI International Conference of Students and Young Scientists
"Prospects of Fundamental Sciences Development"

Russia, Tomsk, April 23–26, 2019

Russian version
TPU TSU TUSUR TOMSK NRMC TSUAB
Template

Accepted Papers

Field 1 "Physics"
Field 2 "Chemistry"
Field 3 "Mathematics"
Field 4 "Biology and Fundamental Medicine"
Field 5 "Economics and Management"
Field 6 "Construction and Architecture"
Field 7 "Information Technologies and Electronics"
"Contest of Architectural Projects "Red lines""

Field 1 "Physics"

(нет принятых заявок)

Field 2 "Chemistry"

NamePaper Title
Яшутина Ольга Сергеевна
Coauthors: Нигай Александр Герасимович
Scientific Advisor: Глушков Дмитрий Олегович
ГЕЛЕОБРАЗНЫЕ ТОПЛИВА НА ОСНОВЕ МАСЛОНАПОЛНЕННЫХ КРИОГЕЛЕЙ

Field 3 "Mathematics"

(нет принятых заявок)

Field 4 "Biology and Fundamental Medicine"

(нет принятых заявок)

Field 5 "Economics and Management"

(нет принятых заявок)

Field 6 "Construction and Architecture"

NamePaper Title
Ястремский Дмитрий Андреевич
Coauthors:
Scientific Advisor: Абайдуллина Татьяна Николаевна
ЩЕБЕНОЧНО-МАСТИЧНЫЙ АСФАЛЬТОБЕТОН С КОМПЛЕКСНОЙ ЦЕЛЛЮЛОЗОСОДЕРЖАЩЕЙ СТАБИЛИЗИРУЮЩЕЙ ДОБАВКОЙ

Field 7 "Information Technologies and Electronics"

(нет принятых заявок)

"Contest of Architectural Projects "Red lines""

(нет принятых заявок)


Contacts:

National Research Tomsk Polytechnic University
Lenina Avenue 30, 634050, Tomsk, Russia
ORGANIZING COMMITTEE
CHAIRMAN OF PROGRAM COMMITTEE:
Irina A. Kurzina
CHAIRMAN OF ORGANIZING COMMITTEE:
Gulnara A. Voronova,
CHAIRMAN OF SESSION 1 "Physics":
Nadezhda V. Chistyakova, , tel.: +7-903-951-4554
CHAIRMAN OF SESSION 2 "Chemistry":
Irina A. Kurzina,
Lyudmila A. Kazantseva, tel.: +7-923-414-81-91
CHAIRMAN OF SESSION 3 "Mathematics":
Mikhail E. Semyonov, , tel.: +7-903-952-24-93
CHAIRMAN OF SESSION 4 "Biology and Fundamental Medicine":
Evgeniy V. Denisov, , tel.: +7-903-915-76-69
CHAIRMAN OF SESSION 5 "Economics and Management":
Tatyana G. Ilyina, , tel.: +7-913-811-44-54
CHAIRMAN OF SESSION 6 "Construction and Architecture":
Alexey B. Steshenko, , tel.: +7-909-539-66-43
CHAIRMAN OF SESSION 7 "Information Technologies and Electronics":
Aleksander V. Medovik, , tel.: +7-913-802-94-86
REPORTS IN FOREIGN LANGUAGES:
Tatyana O. Podyanova, , tel.: +7-913-104-20-39
ARCHITECTURAL DESIGN CONTEST
Irina D. Verevkina, , tel.: +7-903-951-88-39
Yuliya A. Stoyak, , tel.: +7-961-892-18-71
TRAINING PROGRAM:
to be updated
CONTEST "UMNIK":
Elena S. Pechurkina, , tel.: +7 (3822) 783-732

Financial support of previous conferences:
Компания "ЭЛЕМЕНТ"